Система NAQA.Svr призначена для внесення інформації про спеціалізовані разові ради, утворені для захисту дисертацій для присудження ступеня доктора філософії, і діє відповідно до Порядку присудження, затвердженого у січні 2022 року.
Система доступна за посиланням https://svr.naqa.gov.ua/
Для коректної роботи з системою радимо використовувати веббраузер Google Chrome останньої версії.
Система передбачає роботу з кваліфікованим електронним підписом. Якщо ви плануєте використання електронного підпису, особистий ключ якого збережений на апаратному носії, для коректної роботи потрібно буде встановити та налаштувати спеціальне програмне забезпечення – бібліотеку електронного підпису. Інструкція щодо встановлення та налаштування бібліотеки розміщена на відповідній сторінці.
Вхід до системи відбувається шляхом зчитування особистого ключа електронного підпису. Для внесення до системи інформації від імені закладу освіти/наукової установи, потрібно використовувати електронний підпис посадової особи цього закладу/установи. До сертифіката такого підпису має бути внесений код ЄДРПОУ відповідного закладу/установи.
Для входу у систему необхідно настиснути на іконку з зображенням ключа у верхньому правому куті екрану.
Відкриється меню, де можна бути обрати тип носія, на якому зберігається особистий ключ, – файловий чи апаратний.
У діалоговому вікні, що відкриється, потрібно буде ввести інформацію для зчитування вашого особистого ключа.
Після успішної ідентифікації іконка ключа буде світитися зеленим кольором.
Якщо ви увійшли з використанням ключа посадової особи закладу освіти / наукової установи, вам стане доступна опція "Новий захист".
Після переходу за цим посиланням відкриється форма, яку потрібно заповнити і підписати електронним підписом.
Інформація, введена у форму, не зберігається у разі перезавантаження сторінки. Ми радимо заздалегідь підготувати усю потрібну інформацію перед початком введення форми.
У розділі "Здобувач" зазначається ПІБ аспіранта та освітньо-наукова програма, яку він закінчив. Програму можна обрати лише серед тих програм, які внесені до ЄДЕБО закладом/установою, від імені якого ви заповнюєте форму.
У розділі "Дисертація" зазначаються тема, анотація і ключові слова дисертації, посилання на дисертацію на сайті закладу, а також вносяться дані про публікації здобувача, зараховані для захисту.
Після кожного ключового слова необхідно обов'язково натиснути Enter, інакше ви не зможете відправити форму.
Щодо кожної публікації потрібно зазначити її бібліографічний опис, рік публікації, DOI (лише для публікацій 2022 року і пізніших), ключові слова та посилання на публікацію. Також можна зазначити, чи є публікація одноосібною, а також чи містить вона державну таємницю/службову інформацію.
Для публікацій, які містять державну таємницю або службову інформацію, зазначення DOI та посилання не є обов'язковим.
У разі коректного введення інформації після натискання кнопки "Зберегти" вона відобразиться у таблиці.
Редагування записів про публікації на даний момент не передбачено, тому якщо потрібно змінити інформацію, публікацію слід видалити і ввести заново.
У розділі "Захист" зазначається посилання, за яким здійснюватиметься онлайн-трансляція захисту. Це посилання можна буде змінити у подальшому.
У розділі "Разова спеціалізована вчена рада" зазначається дата рішення вченої ради ЗВО про створення разової ради, а також відомості про склад разової ради.
Для члена разової ради – працівника вітчизняного закладу, потрібно буде заповнити таку інформацію:
Якщо обрано ступінь доктора філософії або кандидата наук, додатково слід буде зазначити дату отримання відповідного диплома про науковий ступінь.
Працівників українських закладів (крім військових) можливо обрати лише з числа працівників, які внесені цим закладом до ЄДЕБО. Відповідальність за своєчасне внесення до ЄДЕБО усіх науково-педагогічних та наукових працівників, які планують брати участь у діяльності разових ради, лежить виключно на закладах, у яких вони працюють.
Для іноземних вчених зазначається та ж сама інформація, з урахуванням того, що назва закладу, ПІБ, посада і факультет зазначаються вручну.
Усі внесені дані про членів ради будуть відображені у таблиці.
Редагування інформації про члена ради не передбачено. Якщо ви допустили помилку, слід видалити всю інформацію про члена ради і ввести його дані заново.
Якщо ви коректно заповнили форму, активуються кнопки "Попередній перегляд повідомлення" і "Направити повідомлення".
Перша кнопка дозволяє переглянути PDF-документ, сформований на основі введеної інформації.
Друга кнопка підписує цей PDF-документ і направляє його до системи.
Якщо підписання відбулося успішно, ви побачите щойно подане повідомлення у переліку повідомлень.
Відповідно, створений вами захист також з'явиться на сторінці "Захисти".
Заклад може подати інформацію про зміну посилань (на дисертацію або на транляцію) чи членів ради у будь-який момент до оприлюднення результатів захисту. Подання цієї інформації можливо також, якщо робота ради зупинена МОН.
Якщо робота ради зупинено МОН, у системі зміниться статус відповідного захисту.
Для подання повідомлення про зміни слід буде зайти на сторінку захисту, попередньо авторизувавшись з використанням електронного підпису, і обрати "Подати повідомлення" / "Зміни у складі разової ради / посиланнях".
Відкриється форма, де можна буде обрати потрібні зміни.
Якщо змінився склад ради, потрібно буде зазначити дату наказу про внесення змін до складу ради, обрати виключених членів ради та внести відомості про включених членів ради.
Якщо змінилися посилання, необхідно буде вказати актуальні посилання.
Після зазначення усіх змін, якщо форма заповнена коректно, з'явиться можливість підписати і направити повідомлення.
Можливість подання інформації про дату, час і місце захисту з'являється після спливу 30 календарних днів з дня оприлюднення останньої інформації щодо складу ради (про утворення ради або про внесення останніх змін до складу ради).
Для подання цього повідомлення слід обрати відповідну опцію у меню "Подати повідомлення" на сторінці захисту. У формі необхідно заповнити поля "Дату та час, а також "Місце захисту".
Інформація про результати захисту може бути подана лише після оприлюдненої закладом дати і часу захисту.
Для подання цього повідомлення слід обрати відповідну опцію у меню "Подати повідомлення" на сторінці захисту. У формі необхідно заповнити дату фінального засідання разової ради та результат захисту – "Ступінь присуджено" або "У присудженні ступеня відмовлено".
Інформація може бути внесена у будь-який час до оприлюднення результатів захисту. У формі потрібно буде зазначити дату надходження заяви здобувача про зняття його дисертації з розгляду.
Порядком присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії шифри та їх присвоєння разовим радам не передбачені.
Відповідно до Інструкції для користувачів Інформаційної системи Національного агентства (https://wiki.naqa.gov.ua/uk/svr) вхід до системи відбувається шляхом зчитування особистого ключа електронного підпису. Для внесення до системи інформації від імені закладу освіти/наукової установи, потрібно використовувати електронний підпис посадової особи цього закладу/установи. До сертифіката такого підпису має бути внесений код ЄДРПОУ відповідного закладу/установи.
Інструкцією для користувачів Інформаційної системи Національного агентства (https://wiki.naqa.gov.ua/uk/svr) обмежень щодо кількості знаків в анотації не передбачено. Анотація подається українською мовою. Допускається подання українською та англійською.
В інформаційній системі заборонено* змінювати дані після їх оприлюднення.
Водночас, передбачено можливість відкликання повідомлення про утворення разової ради. Для відкликання потрібно ввести причину відкликання (текстове поле, у довільній формі). після чого захист переходить у стан «повідомлення про утворення разової ради відкликано», і жодних наступних дій по ньому провести неможливо. Але можна подавати нове повідомлення, в якому, сподіваємося, вже не буде допущено прикрих помилок.
Можливість подання інформації про дату, час і місце захисту з'являється після спливу 30 календарних днів з дня оприлюднення останньої інформації щодо складу ради (про утворення ради або про внесення останніх змін до складу ради).
Для подання цього повідомлення слід обрати відповідну опцію у меню "Подати повідомлення" на сторінці захисту. У формі необхідно заповнити поля "Дату та час, а також "Місце захисту".