Акредитаційна справа у системі стає доступною для членів ГЕР одразу після подання зауважень ЗВО. Усі справи, доступні для членів відповідної ГЕР, відображаються у головному інтерфейсі системи.
Дія призначення та заміни доповідача доступна головам та заступникам голови ГЕР.
Для призначення доповідача необхідно зайти на сторінку акредитаційної справи та натиснути кнопку "Призначити доповідача ГЕР"
У вікні, що відкриється, можна буде обрати одного з членів ГЕР (включно з головою та заступниками голови) як доповідача.
Після призначення доповідача його можливо замінити, натиснувши на відповідну кнопку на сторінці акредитаційної справи.
Після призначення доповідачем, член ГЕР буде мати можливість почати процес створення експертного висновку ГЕР.
Після натискання на цю кнопку відкриється інтерфейс редагування експертного висновку. На початковій сторінці розміщена інформація про програму та блок із рекомендацією ГЕР за наслідками розгляду справи. Цей блок заповнюється автоматично залежно від змісту експертного висновку ГЕР.
У наступному розділі зазначається про наявність або відcутність підстав для призначення повторної експертизи, або для відмови в акредитації з причин, не пов'язаних з відповідністю Критеріям. Якщо у цьому розділі обрано "Наявні", необхідно буде обрати відповідну підставу і заповнити обґрунтування. У такому разі наступні розділи не заповнюються.
Якщо у цьому розділі обрано варіант про відсутність відповідних підстав, необхідно заповнити наступні розділи експертного висновку.
У розділі "Підсумки" ГЕР викладає свої обґрунтування стосовно рівнів відповідності програми Критеріям. ГЕР може погодитися з оцінкою експертів або відступити від цієї оцінки.
Для кожного критерію передбачено поля для обґрунтування, розбиті на підкритерії. Звертаємо увагу, що ці поля не є безумовно обов'язковими для заповнення. Вони заповнюються з урахуванням таких правил:
У разі зміни оцінки в обґрунтуванні ГЕР має навести причини зміни із посиланням на конкретні підкритерії (один або більше) відповідного Критерію.
У разі підтвердження оцінки А ГЕР має зазначити в обґрунтуванні риси програми, які мають інноваційний та/або взірецевий характер, із посиланням на конкретні підкритерії (один або більше) відповідного Критерію.
У разі підтвердження оцінок Е або F ГЕР має зазначити в обґрунтуванні недоліки, які зумовлюють таку оцінку, із посиланням на конкретні підкритерії (один або більше) відповідного Критерію.
У будь-якому з вказаних варіантів ГЕР також може розширювати або модифіковувати мотивацію експертної групи.
У розділі "Рекомендації" ГЕР надає рекомендації щодо усунення недоліків та подальшого удосконалення програми у межах кожного Критерію.
Заповнення полів у розділі "Рекомендації" відбувається з урахуванням таких правил:
ГЕР має можливість долучити до експертного висновку файли-додатки у дозволених форматах (pdf, tiff). Після завершення підготовки проєкту експертного висновку доповідач може виконати дію "Розпочати внутрішнє обговорення" (див. пояснення нижче)
На етапі підготовки проєкту експертного висновку (12.1) справа доступна для роботи тільки доповідачу і не доступна решті членам ГЕР та для перегляду технічному секретареві. Із етапу 12.2 (внутрішнє обговорення) справа доступна для ознайомлення та редагування усім членам ГЕР. На цих етапах без додаткових дій голови ГЕР або доповідача проєкт експертного висновку доступний для перегляду усім членам ГЕР та технічному секретареві ГЕР. Члени експертної групи та представники ЗВО не можуть переглядати проєкт експертного висновку на етапах 12.1 і 12.2.
Етап 12 призначений для внутрішнього обговорення проєкту експертного висновку всередині ГЕР. Протягом цього етапу доповідач має змогу вносити зміни до експертного висновку, які одразу ж стають доступними усім членам ГЕР.
На етапі 12.2 Голові ГЕР буде доступна дія "Надати доступ для ЗВО та ЕГ"
Ця дія переводить справу у стан "13.1". На цьому етапі проєкт експертного висновку стає доступним гарантові ОП, керівникові ЗВО та членам експертної групи для перегляду.
На етапі 13.1 керівник ЗВО та керівник експертної групи матимуть змогу створити відповіді на проєкт експертного висновку ГЕР, а також позначити у системі свій намір про участь у засіданні ГЕР.
Якщо у засіданні ГЕР від закладу освіти братиме участь не керівник закладу, а інша особа (крім гаранта ОП), про це обов'язково необхідно зазначити у відповіді на проєкт експертного висновку із зазначенням ПІБ та посади представника закладу. Зверніть увагу, що у системі передбачена одна відповідь на проєкт експертного висновку ГЕР.
Щодо справи, яка перебуває на етапі 13, голова ГЕР або технічний секретар ГЕР мають змогу ввести дату і час засідання ГЕР.
Формат засідання може бути визначений як "Очне" або "Дистанційне". Якщо обрано варіант "Очне", необхідно буде також зазначити місце проведення засідання, а якщо "Дистанційне" - інформацію про порядок під'єднання до нього.
Після внесення даних про формат, дату, час засідання тощо інформація стає доступною на сторінці акредитаційної справи, зокрема для представників ЗВО та членів ЕГ.
На етапі 14.1 (Справа винесена на розгляд ГЕР) члени ГЕР мають можливість редагувати експертний висновок, а технічний секретар внести зміни в інформацію про засідання ГЕР у разі його перенесення.
На етапі 14.1 голова ГЕР або технічний секретар мають можливість внести результати голосування розгляду справи після засідання ГЕР.
Для введення результатів необхідно:
(1) позначити членів ГЕР, які брали участь в ухваленні рішення та заявили про самовідвід
(2) позначити присутніх на засіданні представників ЗВО та ЕГ. Поле із ПІБ представника ЗВО заповнюється вручну, інші ПІБ визначаються автоматично на основі даних зі справи
(3) дата засідання ГЕР визначається автоматично на основі введеної на попередньому етапі інформації
(4) кількість голосів вводиться вручну; їх сума має дорівнювати кількості присутніх на засіданні членів ГЕР
Після введення результатів голосування справа перейде на етапі 15 "Підписання експертного висновку Головою ГЕР".
На етапі 15 Голова ГЕР має можливість підписати експертний висновок, для чого потрібно відкрити його та натиснути на відповідну кнопку, яка відкриє функціонал накладання КЕП.
На етапі 15 редагувати експертний висновок не можна. За потреби можна скористатся опцією "Повернути експертний висновок на доопрацювання" (див. вище), яка повертає справу на етап 14 і дозволяє змінити цей документ.
Після підписання головою ГЕР, справа перейде на етапі 16, на якому кожен член ГЕР матиме змогу ввести свою окрему думку щодо ухваленого рішення.